Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które obejmują zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to najczęściej alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie
viagra cena libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowe sytuacje

Większość mężczyzn przeżywa stres z powodu trudów zawodowych albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to skutkować istotnym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od szefa zacząć z nim bójkę albo uciekać, w związku z tym zazwyczaj dusimy tę naturalną reakcję, powodując, iż nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich kamagra w zelu jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.